Що точно вже пора включити до шкільної програми

Що точно вже пора включити до шкільної програми

Система освіти досить консервативна і повільна. Поки прийде усвідомлення, що ту чи іншу тему треба включати в програми курсів, поки складуть навчальні програми, поки їх затвердять, поки навчать самих вчителів і напишуть, видадуть підручники вже давно пора знову все міняти. Особливо актуально сказане у вивченні інформатики. Поки учні продовжують експериментувати в Power Point давно пора розповідати про хмарні сервіси і технології. Якщо ще вчора потреба в хостинзі і виділених серверах була тільки у веб-майстрів і системних адміністраторів, то сьогодні на ринок впевнено виходять пропозиції для звичайних інтернет-користувачів. Завтра виділений сервер VDS буде використовувати кожен другий інтернет-користувач, наприклад, для зберігання своїх файлів або для конфігурації розумного будинку, керованого дистанційно.

Ось чому важливо школярів вчити цьому сьогодні в школах

І це не такий вже і складний матеріал для вивчення, враховуючи дружні панелі керування сервісом. Погодьтеся, налаштувати домашній роутер, побудувати wi-fi мережу будинку, підключити мережевий принтер або МФУ, налаштувати домашню IPTV — вже повсякденні побутові завдання. Ну не запрошувати ж для такого спеціально навчену людину? Все частіше ми купуємо пристрої, які вимагають налаштувань і навичок елементарного програмування.

І сьогодні вже важливіше розуміння таких термінів як IP-адреса, хостинг, ніж знання інтегралів так як з першими двома у звичайному житті точно доведеться зіткнутися, а ось вміння брати інтеграли мало кому знадобиться. Напевно, ніколи так знання не старіли швидко як зараз: змінюються технології а разом з ними і потреби. І це проблема освіти. Дуже серйозна проблема. Зверніть увагу на невмирущий Паскаль, який все ще популярний. І причина його популярності банальна — консерватизм вчителів і не бажання вчитися самим. Той же Python може стати в школі заміною Паскалю, але немає.

А ще було б здорово, якби вже в школі вчили робити покупки в інтернет-магазинах, користуватися онлайн-платіжними системами. Це затребуване. А школярі з задоволенням їдуть до літнього табору (за великі гроші, до речі) в якому їх будуть вчити ютюб-Блогерство. Ну чому б цього не вчити в школі? А що ви думаєте з цього приводу?

James_Writer

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *